O MNIE

Jestem uzależniona od zakupów, nimi poprawiam sobie nastrój. Zawsze się cieszę z tego, co upoluję. Trochę szyję, szydełkuję, wyszywam, ozdabiam swoje mieszkanie. Przeważnie daję nowe życie przedmiotom, które już straciły dla poprzedniego właściciela znaczenie. Przerabiam i mam z tego ogromną frajdę.


Użycie moich zdjęć bez mojej zgody jest kategorycznie zabronione. Jeżeli chcesz z któregoś skorzystać, zapytaj.


KONTAKT

sylwiabea@wp.pl

Kategorie: Wszystkie | DIY | decoupage | haft | inspiracje | moda | retro | sprzedaż | szycie
RSS
piątek, 21 stycznia 2011
BĘDĄ NOWE SUKIENKI

Będą nowe sukienki..., będą nowe sukienki w stylu lat 50. i 60.:))) (cieszę się jak dziecko, lecz mój Pan Mąż trochę mniej). Znowu nakupiłam całe mnóstwo wełenek różnej grubości i kolorów. Ponownie zakupy zrobiłam na Allegro u andopl. Wiem, że kupuję trochę w ciemno, bo jeżeli kolor mogę zobaczyć, to dotknąć się nie da i nie wiem, czy materiał jest miły w dotyku, miękki i dobrze się układa, czy nie jest przypadkiem sztywny i szorstki. Dlatego też kupuję w większych  ilościach, są wtedy większe możliwości dobrania materiału do wcześniej wybranego fasonu i kroju. Czasami sam materiał jest inspirujący i gdy się go trzyma w dłoniach, już wiadomo, jak będzie wyglądała kreacja. Ceny są bardzo przystępne, szczególnie że jakość jest bardzo dobra, a kolory i faktury różnorodne. Taka różnorodność nie jest dostępna w sklepach w moim mieście, a jeśli coś znajdę przyzwoitego, to ceny są zabójcze, że przechodzi chęć szycia u krawcowej.

Często kupony materiałów zakupionych na Allegro są tzw. końcówkami, czyli są niepowtarzalne, ale wymagają odświeżenia. Nie są brudne, czy też poplamione, tylko trochę przykurzone i po wypranu okazuje się, że kolory są jeszcze bardziej soczyste, świetliste. O dobrej jakości materiałów świadczy również to, że po praniu w pralce nic złego się z nimi nie dzieje.

Jeden kupon jest już u krawcowej, ale kiedy będzie nowa sukienka, tego nie wiem, bo teraz priorytetem stały się kreacje studniówkowe, czyli ja ze swoją poszłam na szary koniec. Na pocieszenie mam spódnicę z koła a'la lata 50., którą odebrałam w zeszłym tygodniu. Powstała również z wełenki ze stosu moich wełenek, czem prędzej postaram się ją zaprezentować. Przydałaby się do niej sztywna lub tiulowa halka, a nie mam takiej. Może wiecie, gdzie ją zdobyć.

17:58, sylwiabea , moda
Link Komentarze (3) »
niedziela, 16 stycznia 2011
WYNIKI KONKURSU

Nadeszła wiekopomna chwila ogłoszenia wyników konkursu "RETRO CHOINKA".

Niekwestionowaną zwyciężczynią za świetne zdjęcie i bardzo ciekawy opis stroju jest ThimbleLady pisząca blog http://e-fectyinspiracji.blogspot.com GRATULUJĘ i proszę o kontakt w sprawie głównej nagrody.

Postanowiłam jeszcze nagrodzić Kasię i Martę (koliberka z http://szafakopciuszka.blogspot.com ). Zgłoszę się do Was w sprawie nagród.

Dziewczynom dziękuję za udział w konkursie, a pozostałym za wspieranie mojej inicjatywy. Pozdrawiam

Sylwia

 

16:55, sylwiabea , retro
Link Komentarze (4) »
sobota, 15 stycznia 2011
KURS DECOUPAGE

Dwa ostatnie dni spędziłam na kursie decoupe, co prawda już taką świeżynką-zieleninką nie jestem w tej materii, ale byłam ciekawa, jak to robią inni. Nigdy na żywo nie widziałam pracy decoupe w cudzym wykonaniu, tylko w swoim własny, a to nie jest rozwijające.

Na fotkach napisałam "W twórczym szale", ale to guzik prawda. Nie było ani szału, ani twórczo. Przesiedziałam udając, że pracuję (dwa dni kursu, jedno pudełko w misie;), ale to nie z powodu niemocy twórczej tylko kłopotów zdrowotnych. Dopadło mnie przeziębienie (bladość mego lica nadal widoczna nawet na dopieszczonej fotce), byłam trzy dni na zwolnieniu (tak ja pracoholiczka:). Powinnam była poleżeć w łóżku do końca tygodnia, ale miesiąc temu zapisałam się na ten kurs i za żadne skarby nie chciałam go stracić. Wróciłam do pracy w piątek, aby móc z czystym sumieniem oddać się swojemu hobby. A teraz bilans zysków i strat. Zysk - zdobyte doświadczenia:), straty - zgubiony szalik :(bbuuuuu szkoda, bo to był mój ulubiony).

Małe PRZYPOMNIENIE!!

Dzisiaj mija termin nadsyłania zdjęć na KONKURS "RETRO CHOINKA".

sobota, 08 stycznia 2011
PRZEDŁUŻENIE KONKURSU RETRO CHOINKA

Nie mogłam nie przychylić się do takiej miłej prośby:

"Pani Sylwio wolne dni są w cenie :) proszę o konkursu przedłużenie".

Konkurs przedłużony do następnej soboty, czyli 15 stycznia, rozstrzgnięcie nastąpi w niedzielę 16 stycznia.

Serdecznie zapraszam do zabawy i czekam na Wasze stare zdjęcia oraz ciekawe historie związane ze strojem.

17:17, sylwiabea
Link Komentarze (1) »
środa, 05 stycznia 2011
NAGRODY W KONKURSIE RETRO CHOINKA

Koniec tajemnic. Nagrodą w moim konkursie RETRO CHOINKA jest piękny cieniowany szal. Do wyboru czarno-turkusowy lub czarno-czerwony oraz dodatkowo oczywiście rajstopki, kolorystycznie pasujące  do szala (jasny turkus, czarny, czerwony też do wyboru) w rozmiarze 2/S.

Nagroda:

- pashminowy szal: czarno-turkusowy lub czarno-czerwony (do wyboru)

- rajstopy GATTA: kolor jasny turkus (20 DEN), czarny (40 DEN), czerwony (40 DEN) ze srebnym wzorkiem (do wyboru)

Jeżeli rajstopy nie będą Cię interesowały, możesz otrzymać oba szaliki. Jak wspominałam we wcześniejszym poście wygrane rzeczy będą wspaniałym uzupełnieniem karnawałowej kreacji.

 

ZACHĘCAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

17:53, sylwiabea
Link Komentarze (1) »
niedziela, 02 stycznia 2011
KONKURS!!! RETRO CHOINKA

Wczoraj przeglądałam zdjęcia z zeszłorocznych świąt i postanowiłam sobie zrekompensować tegoroczny brak choinki umieszczając fotki choinki z ozdobami z roku ubiegłego. Ktoś pewnie się zatrwożył: "Jak to? W święta nie ma choinki?" A tak to, nie ma. W tym roku Pan Mąż zadecydował, że drzewko będzie sztuczne, to przechowywane w piwnicy. I poszedł Pan Mąż do wcześniej wzmiankowanej, a choinki nie ma. Po żmudnych poszukiwaniach przypomniało nam się, że bidulę ze dwa lata wcześniej wywieźliśmy do teściowej i tak tam sobie pozostała. Ale i tak święta spędziłam u rodziców, więc strata niewielka.

Jednak te moje przeszukiwania rodzinnych fotek, natchnęły mnie do ogłoszenia pierwszego konkursu. Konkursu pt. "RETRO CHOINKA". Każda z nas ma fotki z przedszkola z Mikołajem w ciekawym stroju, często karnawałowym (albo i nie) i z tym strojem związana jest często ciekawa historia. Ja na jednym zdjęciu jestem w rajstopkach (przez te rajstopki miałam długie lata traumę:), bo moja kochana rodzicielka zapomniała o tym, że w moim przedszkolu będzie zabawa choinkowa i wysłała mnie tak jak stałam. Szok był wielki, kiedy większa część dzieci była pięknie ubrana, a ja... jak ta sierota w rajstopkach. Wydarzenie to pozostało na długo w pamięci, teraz się z tego śmieję, ale wtedy...

Przesyłajcie do mnie na mój adres mailowy swoje zdjęcia z choinki lub balu karnawałowego z krótką historią stroju. Nagroda to na razie NIESPODZIANKA, ale myślę, że warta zachodu. Poniżej zamieszczam regulamin konkursu.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Wyślij na mój adres mailowy (sylwiabea@wp.pl) zdjęcie ze swojej przedszkolnej/szkolnej  choinki lub balu karnawałowego.

2. W kilku zdaniach przedstaw swój strój i jego historię.

3. Zdjęcia należy wysyłać do 8 stycznia, rozwiązanie konkursu nastąpi 9 stycznia.

4. Umieść informację o moim konkursie na swoim blogu, jeżeli go nie posiadasz, zachęć do udziału w konkursie bliskich lub znajomych.

5. Nagroda to na razie niespodzianka, ale na pewno przyda się do skomponowania nowego stroju karnawałowego.

Zachęcam do udziału w zabawie. Rozpocznijmy ten Nowy Rok na wesoło!!!

Pozdrawiam

Sylwiabea

15:58, sylwiabea
Link Komentarze (3) »