O MNIE

Jestem uzależniona od zakupów, nimi poprawiam sobie nastrój. Zawsze się cieszę z tego, co upoluję. Trochę szyję, szydełkuję, wyszywam, ozdabiam swoje mieszkanie. Przeważnie daję nowe życie przedmiotom, które już straciły dla poprzedniego właściciela znaczenie. Przerabiam i mam z tego ogromną frajdę.


Użycie moich zdjęć bez mojej zgody jest kategorycznie zabronione. Jeżeli chcesz z któregoś skorzystać, zapytaj.


KONTAKT

sylwiabea@wp.pl

Kategorie: Wszystkie | DIY | decoupage | haft | inspiracje | moda | retro | sprzedaż | szycie
RSS
wtorek, 27 kwietnia 2010
WIOSNA 1956

Wiosna 1956 roku w modzie przedstawiała się bardzo klasycznie, bez sensacji. Nadal modne są dopasowane kostiumiki z wełny, małe okrycia głowy. W chłodniejsze dni modne Polki zakładały narzutki, kurteczki o ciekawym kroju.

Od dłuższego czasu nic nie piszę, gdyż miałam mały remont, który stał się nieoczekiwanie mega wielkim. W naszych majstrach nadal żyje zamiłowanie do partactwa. Cztery dni montowania szafy z drzwiami przesuwnymi (miało być max.2), plus piąty dzień na poprawki stały się przyczyną mojej wielkiej psychicznej niemocy. Jeszcze długo będę dochodziła do siebie, dlatego wybaczcie, ale nowych zdjęć pewnie nie będzie przez kilka kolejnych dni.

19:39, sylwiabea , retro
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 kwietnia 2010
POCZUĆ WIOSNĘ

Wciągnęło mnie. Ostatnio chętnie wdziewam to, co było modne w minionych latach. Szczególnie inspirującą stała się dla mnie moda lat 50. Pasuje do mojej figury gruszki i wieku balzakowskiego:)

Każda modnisia z połowy minionego wieku obowiązkowo musiała być szczęśliwą posiadaczką pereł. Mam i ja. Dostałam od męża na 8 marca. Przykre jest tylko to, że nie są to prawdziwe perły warte ok. 2 tyś., tylko takie z muszli perłowej za 150 zł. Ale lepszy wróbel w garści...

Strój elegantki z lat 50. obowiązkowo uzupełniały rękawiczki noszone o każdej porze roku oraz kopertówka.

sukienka: NEW LOOK/sh

żakiet: SIMPLE/sh (10 zł)

buty: BUFFALO LONDYN/%

rękawiczki: prawdziwy vintage

kopertówka: dodatek do gazety

18:49, sylwiabea , retro
Link Komentarze (7) »
niedziela, 04 kwietnia 2010
WIOSNA/SPRING 1952

Ostatnio zakupiłam kilka archiwalnych numerów polskich pism kobiecych. "PRZYJACIÓŁKA", "MODA I ŻYCIE", "KOBIETA I ŻYCIE" z lat 50. to przednia lektura. Ubawiłam się, czytając artykuły z lat wczesnego PRL-u. Porady i problemy ówczesnych kobiet wydają się śmieszne, ale wszystko to ma jakąś magię.

 

Wiosną 1952 r. nadal modne są sukienki z wełenki, kloszowe kroje spódnic, ale także plisowane i pasowane. Duża ilość guzików w sukienkach i koszulach, różnej wielkości kołnierzyki od malutkich po całkiem duże. Króluje kolor granatowy z białymi i czerownymi dodatkami. Oprócz gładkich materiałów chętnie używano materiałów w krateczkę i drobne paseczki.

Źródło: MODA I ŻYCIE z 20 marca 1952

18:31, sylwiabea , retro
Link Komentarze (2) »