O MNIE

Jestem uzależniona od zakupów, nimi poprawiam sobie nastrój. Zawsze się cieszę z tego, co upoluję. Trochę szyję, szydełkuję, wyszywam, ozdabiam swoje mieszkanie. Przeważnie daję nowe życie przedmiotom, które już straciły dla poprzedniego właściciela znaczenie. Przerabiam i mam z tego ogromną frajdę.


Użycie moich zdjęć bez mojej zgody jest kategorycznie zabronione. Jeżeli chcesz z któregoś skorzystać, zapytaj.


KONTAKT

sylwiabea@wp.pl

Kategorie: Wszystkie | DIY | decoupage | haft | inspiracje | moda | retro | sprzedaż | szycie
RSS
niedziela, 10 lipca 2011
WIEDEŃ/CIEKAWOSTKI

Niezbędnik każdej kobiety, dziewczyny lat 50. i 60. to oczywiście torebka i rękawiczki. Na swojej drodze wycieczkowej natknęłam się na dwa świetne sklepy. Niestety do tego z torebkami nie miałam czasu wejść, a do tego z rękawiczkami nie mogłam, bo był zamknięty. Miałam wielką ochotę na te szare rękawiczki z kordonka robione na szydełku. Ceny, mimo że sklep był vis a vis katedry św.Szczepana, były do przełknięcia. Byłaby to świetna pamiątka z podróży do malowniczego Wiednia.

16:11, sylwiabea
Link Komentarze (3) »
wtorek, 05 lipca 2011
WIEDEŃ/HUNDERTWASSER

Wiedeń kojarzy się z z architektem, malarzem, grafikiem Hundertwasserem. Budynki wg jego projektów wyglądają baśniowo, kolorystyka jest napawdę inspirująca. Wszystko zachwyca, chociaż bliskie jest kiczu.

17:22, sylwiabea
Link Komentarze (3) »
piątek, 01 lipca 2011
WIEDEŃ

We wtorek rano wróciłam z moich krótkich czesko-austriackich wojaży. Dwa dni były przeznaczone na zwiedznie Wiednia, myślę, że i przez 2 tygodnie byłoby, co oglądać. Napstrykałam setki zdjęć, starałam się uwiecznić piękno tego miasta, ale i przeróżne ciekawostki, które zachwycały lub wprawiały w osłupienie. Dzisiaj nie zamieszczam fotek pięknego i historycznego Wiednia, tylko właśnie te z wzmiankowanymi wcześniej ciekawostkami.

Stroje ludowe w Austrii można zobaczyć każdego dnia na ulicach miast i wsi, nie jest to absolutnie żaden obciach. U nas na to się patrzy zgoła inaczej. Stoje ludowe zakłada się od wielkiego dzwonu i wszyscy patrzą na osoby w nie ubrane jak na przebierańców, którzy ograbili muzeum etnograficzne. 

 

 

17:50, sylwiabea
Link Dodaj komentarz »